fbpx

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים היא פעולה קלה ביותר כאשר אתה יודע מה אתה עושה ומול מה את מתמודד אך אם אין לכם את הידע המתאים על המכרסמים שמולו אתם מתמודדים ועל דרכי הדברתן המשימה הופכת לקשה ומורכבת וניסיון כושל עלול להחריף את הבעיה, סכן בעלי חיים בסביבה ולהקשות גם על מדביר מקצועי לבצע הדברה יעילה, מהירה ובטוחה.

בארץ ישנם מגוון רחב ועשיר של מכרסמים בניהם ניתן למצוא את הדורבן, סנאי זהוב, מריון, דגו, פסמון, קוצן וגרביל אך שלשת המכרסמים שמהווים מטרד וסכנה תברואתית הם חולדות (חולדה מצויה, חולדת העליות), עכברים (עכבר הבית ולפעמים בסמיכות לשטחים פתוחים עכבר השדה) וחולד ולפעמים התערבות או ייעוץ של מדביר מנוסה ובעל ניסיון בתחום יחסכו לכם כאבי ראש ,הוצאות ועצבים מיותרים.

איך מבצעים הדברת מכרסמים?

 הדברת מכרסמים מתבצעת במגוון רחב של שיטות ואמצעים ובניהם:

 1. לכידה באמצעות מלכודות דבק, קפיץ, לוכדן, תפיסה בידיים
 2. הדברה באמצעות רעל המיושם בתיבות האכלה .
 3. מערכות אולטרסאונד – בזבוז של כסף לדעתי.
 4. שימוש באמצעי מניעה – שיטה הקיימת באירופה וארה"ב עדיין לא אצלנו.
 5. שימוש בפחמן דו חמצני – מתאים רק במקרים מסוימים.

מה ההבדל בין הדברת מכרסמים אחת לאחרת?

הדברת חולדות שונה מאוד מהדברת חולד והדברת חולד שונה מהדברת עכברים.

חולדות בדרך כלל יהיו במחילות ובבורות ביוב (חולדה מצויה) ו / או גגות וצמחייה גבוהה ולא מטופלת (חולדת העליות) ואילו עכברים יהיו בדרך כלל בתוך מבנים ,מתחת לכיור וחולד בכלל לא יצא מאדמה (נדיר מאוד לראות חולד על פני הקרקע) ותמיד יהיה מחוץ לבית.

כמו שהבנתם חלק חשוב בהדברת מכרסמים הוא זיהוי סוג המכרסם והתאמת ההדברה בהתאם לביולוגיה והעדפות מזון ומקומות מסתור של המכרסם. דוגמא נפוצה מאוד להדברת מכרסמים לא יעילה שתפגע ביכולת להדביר באותו מקום היא שימוש במלכודת עכברים להדברת חולדה , החולדה שתדבק למלכודת עכברים תצליח להשתחרר בדרך כלל בקלות יתרה מהמלכודות אך עצם החוויה הרעה תגרום לה לחשש ממלכודות כאלו בעתיד ובאופן כללי מכל דבר חדש שיופיע בשטח מחייה שלה , המשמעות היא שמאותו רגע יהיה הרבה יותר קשה ל"שכנע" את החולדה הזו להיכנס למלכודת מתאימה או לאכול מהפיתיון המורעל שהופיע פתאום באזור מחייה שהחולדה מכירה בו כל חפץ.

יש רעש מכיוון גג הרעפים? זיהיתם גללים לא מזוהים מאחורי המקרר? זיהיתם ראיתם משהו רץ בזריזות וחוצה את הסלון? משהו חמק בין הצמחים בגינה? ראיתם דברים מכורסמים בארון מתחת לכיור? נראה שכדאי שתרימו טלפון למדביר שיבצע עבורכם הדברת מכרסמים בטוחה, יעילה ומקצועית. אצלנו בחברה תוכלו למצוא מדבירים מעולים, מנוסים עם ניסיון וידע רחב , המחזיקים במגוון עצום של פתרונות הדברה ישנים ומתקדמים המתאימים לכל מתאר וסביבה בה יש בעיית מכרסמים מחדרי ניתוח ועד מפעלי מזון ומחזור . כל המדבירים שלנו עברו הכשרה  ובעלי רישיון מדביר מטעם המשרד להגנת הסביבה ומתמצאים בכל שיטות ההרחקה, ההדברה והלכידה היעילות הקיימות.

מכרסמים בישראל סוגים ותכונות

המכרסמים הם חלק ממשפחת היונקים ובארץ יש כ- 12 סוגים חלקם מהווים כמזיקים חקלאים וחלקם כמזיק תברואי וכולם רוצים רק לחיות.

מה שמייחד את המכרסמים הוא מערך השיניים שלהם והיכולת שלהם להתחדש ולשמור על חדות מקסימלית לאורך כל חיו של המכרסם דבר המקנה להם יתרון עצום בהישרדות ובשגשוג גם במקומות קשים.

התחדשות התמידית של השיניים גורמת למכרסמים לשחוק אותם באופן תמידי על מנת של יתארכו על יתר המידה ויגרמו לפציעתם ואת השחיקה הזו הם עושים על ידי כרסום של עצים, צינורות השקיה, כבלי חשמל, מוצרי פלסטיק ועץ דבר שפעמים רבות מוביל לנזקים רבים במקומות בהם נמצאים.

 • חולדת מצויה / נורבגית – חולדה גדולה החייה בעיקר בבורות ביוב ומחילות בקרקע, חייה חכמה מאוד, אכזרית ואוכלת כל.
 • חולדת העליות – חולדה קטנה יותר ,נמצאת בעיקר בעליות גג, צמחייה גבוהה, חכמה ואוכלת כל.
 • עכבר מצויה- חיי בדרך כלל בתוך מבנים מעדיף מזון צמחי אבל לא ימנע מלאכול גם דברים אחרים, סקרן ונכנס למלכודות במהירות – סקרנות שמובילה לאסון.
 • דורבן – מכרסמם מקסים ומוגן , לעיתים קרובות אוהב להתחפר ביסודות של בתי קרקע הסמוכים לשטחים פתוחים.
 • גרביל – מכרסם קטן וחמוד המקפץ על רגליו האחוריות.
 • נברן השדה – מזיק חקלאי קטן וחמוד .
 • חולד – מכרסם שמבלה את חיו מתחת לקרקע נחשב כמטרד רציני בגינות, פרדסים ומטעים.

איך מדבירים מכרסמים בבית מגורים? בעסק? במפעל?

כפי שציינו בתחילת המאמר לא כל המכרסמים זהים ולכן לא כל השיטות מתאימות לכל מקום, בחלק מהמקרים ניישם רעל עכברים בתיבות האכלה בהיקף המבנה, בחלק מהמקרים ניישם רעל עכברים על כבל פלדה בבורות הביוב ובחלק המקרים נשתמש במלכודות לכידה או קטילה, כל מקום שונה ממקום אחר ויישום שיטה אחת בצורה גורפת תוביל לכישלון הדברת המכרסמים.

כיצד מבוצעת הדברת מכרסמים בלול, בחווה או במשק חקלאי?

במשק חקלאי על סוגיו השונים הדברת המכרסמים בדרך כלל תבוצע על ידי הקמת מערך הדברה הכולל מספר רב של תיבות האכלה בהיקף הפרמטר המטופל ובמקומות המסתור המתאימים לכך בנוסף לכך ילווה בניקיון הסביבה, אחסון נכון של המזון והריסת  מקומות מסתור אופציונליים.

הטיפול נגד מכרסמים בחווה, בלול או במשק החקלאי בדרך כלל יהיה על בסיס חודשי ולא טיפול חד פעמי.

האם יש אחריות להדברת מכרסמים?

הדברת מכרסמים בבתים, דירות, משרדים תמיד תיהיה מלווה באחריות למספר חודשים ואילו במפעלים, עסקי מזון ,משקים חקלאים הדברת מכרסמים תיהיה על בסיס חודשי ולא טיפול חד פעמי וזה בעקבות האופי המושך והמאוד אטרקטיבי של מקומות אלו למכרסמים השונים.

כמה עולה ללכוד מכרסם?

עלות ליכדת מכרסם  נקבעת בהתאם לסוג הנכס, סוג המכרסם , שעות עבודה רגילות או לילות, חגים ושבתות. המחיר להזמנת לוכד מכרסמים נעה בסביבות  300-1000 ש"ח והמחיר יהיה גבוה יותר אם מדובר בהדברה לעסקים כמו שטחים חקלאיים, מסעדות ובתי מלון. כך או כך, עלות הדברת המכרסמים אצלנו תמיד תהיה הזולה ביותר משום שאנו דואגים לשלוח אליכם מדביר מכרסמים מומלץ ובמחירים המשתלמים ביותר בהתחייבות.

האם יש שירות הדברה ולכידת מכרסמים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע?

באופן כללי ניתן לתת שירות סביב השעון אך כמובן שאם המדביר יוצא באמצע הלילה כדי להדביר או ללכוד מכרסם כזה או אחר המחיר יהיה גבוה משמעותית מלכידת חולדות או הדברת חולדות בשעות העבודה הסדירות.

ברוב המקרים חולדה שראיתם פתאום באמצע הבית אצלכם בדירה או בבית כבר מספר ימים לכל הפחות בממוצע ולכן מלבד מרגוע נפשי אין שום צורך להזמין מדביר בשעות בהם השירות יכול להיות פי שלוש ויותר משירות בשעות היום, ההמלצה שלי היא תמתינו לבוקר תרימו טלפון למדביר ובכך תקבלו מחיר הרבה יותר כדאי ומדביר ערני בעל תפוקה טובה יותר שיבצע את העבודה בצורה מושלמת ולא מנומנמת.

להזמנת מדביר מכרסמים או שירותי לכידת מכרסמים מוזמנים להתקשר, כמובן שתמיד אפשר להתקשר רק כדי להתייעץ.

אלעד אורי – אגרונום ומדביר

סובלים ממכרסמים?

תנו למומחים לטפל בהם

ממליצים עלינו

הסמכות ורישיון הדברה

עבודות ההדברה מבוצעות על-ידי עובדים מוסמכים ומקצועיים בעלי רישיון הדברה ממשרד הגנת הסביבה.

זמינות מלאה

אנו מספקים מענה מהיר ללקוחותינו ודוגלים בטיפול מהיר במטרד מרגע הזיהוי.

100% שביעות רצון

עם מוניטין של שנים רבות אנו יודעים להבטיח שביעות רצון מלאה ללקוחותינו, מדיניות אחריות לכל הדברה.

בלוג ומאמרים

הדברת חולדות בגג רעפים

רעשים מוזרים מגיעים מכיוון הגג? יתכן ויש לכם שם חולדות ואתם צריכים לבצע הדברת חולדות בגג במהירות על מנת למנוע מהחולדות לפגוע ולהרוס כבלי חשמל, מים ותקשורת.

הדברת חולדות בביוב

מערכת הביוב היא מקום מעולה להתפתחות חולדות, החולדות הנמצאות בביוב מוגנות מטורפים יש להן אספקה זמינה של מים ומזון. במאמר זה נבין כיצד לפתור את הבעיה.

הדברת חולדות בבית פרטי

אם אתם גרים בבית פרטי ועדיין לא נתקלתם בחולדות כנראה שאתם חדשים בבית או שיש לכם הרבה מזל. אז, איך עושים הדברת חולדות בבית פרטי?

הדברת חולדות במחסן

המחסן הוא החלום הנדל"ני של החולדות. הרבה מקומות מסתור, מוגן מטורפים, חסין מזג אוויר ונגיש למקורות מזון ומים. אז איך מדבירים חולדות במחסן?

חולדות בחצר

חולדה בחצר מעידה על בעיה בשכונה, בבניין וברחוב, אם ראיתם חולדה שרצה לה בגינה או בחצר הבניין כדאי מאוד לקרוא את המאמר.